ÜNALDI GÜBRE’DEN BİR İLK DAHA:

ÜNALDI GÜBRE’DEN BİR İLK DAHA:

ÜNALDI GÜBRE’DEN BİR İLK DAHA:

SIVI ORGANOMİNERAL GÜBRE

 

Türkiye’nin yeni konuştuğu ve büyük firmaların yatırım yaparak satışa sunduğu organominerali 20 yıl öncesinde geliştiren, organomineralin mucidi ve isim babası Ünaldı Gübre’den bir ilk daha. Firmanın kurucusu Zahit Ünaldı’nın imzasını taşıyan sıvı organomineral gübre: BIO-N LIQUID tarım sektörüne can suyu olacak. 

Toprağın organik madde oranını artırırken bitkiyi besleyen, verimi artıran organomineral gübreyi ülkemiz çiftçisine, tarıma kazandıran Ünaldı Gübre, sektöre bir ilk daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor. Hem kimyasal hem de organik madde ihtiva eden bir karışımdan oluşan organomineral gübre ismini Bakanlığa yaptıkları müracaatlarında ilk kez kullanan Ünaldı Gübre, organomineral sıvı gübreyi Türk çiftçisine kazandırdı. İsmi BIO-N LIQUID olan Türkiye’nin ilk ve tek sıvı organomineral gübresi, sınıfında en yüksek azot miktarına sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekecek. Türkiye genelinde kurulan deneme parsellerinden ise tam not alıyor. İçeriğinde hümik-fülvik, azot ve organik maddeyi barındıran BIO-N LIQUID ve organomineral gübrenin sıvı olarak geliştirilme sürecinden bahseden Ünaldı Gübre’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Ünaldı, “Ünaldı Gübre, bitkisel besleme alanında sektörün ve çiftçinin ihtiyacı doğrultusunda ürün ve içeriğini geliştiren öncü bir firmadır. Ham madde kaynaklarında yaşanan sıkıntılar, nitratın yasaklanması bizi ürettiğimiz organomineral gübrelerin sıvı hale getirilmesi fikrini uyandırdı. Nitrat ihtiyacının karşılanması ancak sıvı ile mümkün olduğu ve çiftçiler için de kullanım kolaylığı sağlaması için Türkiye’de ilk ve tek organomineral sıvı gübre olan BIO-N LIQUID’i geliştirdik. Katı gübreler üreticilerin vazgeçilmez ürünleriyken, sıvı gübreler damlama yapan yağmurlama sisteminin olduğu yerlerde kullanılıyor. Türkiye’de sulama sistemine geçiş hızlı oluyor, sıvı gübrelerin geleceği parlak. Bitkinin dengeli strese girmeden su ve gübre ihtiyacını gidermesi sulama ile mümkün” dedi.

 

ÜNALDI’DAN BİR İNOVASYON DAHA!

Türkiye’nin organomineral gübre mucidi Ünaldı Gübre, katı formdaki gübreyi sıvı hale getirerek bu alandaki iddiasını sürdürüyor. BIO-N LIQUID hakkında bilgi veren Ünaldı Gübre Yönetim Kurulu Üyesi Ece Ünaldı, “BIO-N LIQUID nitrat, amonyum ve üre formlarının üçünü de yüksek oranda barındırıyor. İçinde bulundurduğu hümik fulvik asit kaynaklı organik madde sayesinde bitkinin gelişiminde çok hızlı etkisini gösterir. BIO-N LIQUID kullanımı ile azot kaybı, kuruma, yanma ve benzeri olumsuzlukların önüne geçilmiş olur. Mısır, patates, ayçiçeği, zeytin, buğday, arpa, çeltik gibi yüksek azota ihtiyaç duyan bitkilerde özellikle kullanılması gereken BIO-N LIQUID hem yağmurlama, damlama hem de yapraktan güvenle uygulanabildiği için bitkide kısa zamanda etkisini gösterir. Bitkilerdeki canlanma ve vetetatif aksamdaki hareketlenme hemen göze çarpar. BIO-N LIQUID bitkinin dal, yaprak ve sürgün faaliyetlerini artırırken bitkideki bodurluğu ve cılız gelişimini engeller. Dane ve meyvelerin iri ve dolgun olmasını sağlar” dedi.

 

SINIFININ EN YÜKSEK AZOT MİKTARINA SAHİP 

BIO-N LIQUID, Türkiye genelinde gerçekleştirilen denemelerden tam not alıyor. BIO-N LIQUID ile beslenen bitkilerin yeşil aksam oluşumu, yaprak gelişimi, dal kalınlığı görenleri hayran bırakıyor. Bitkinin gücüne güç katan BIO-N LIQUID ile beslenen bitkilerin meyvesi daha verimli, daha sağlıklı oluyor. Organomineral gübre sınıfında yüzde 25’lik oran ile en yüksek azot, organik madde ve hümik-fülvik asit içeriğine sahip BIO-N LIQUID piyasada ses getirecek.